TEL: 09125239609
لوگوی تاپ لاینر

واگن ریل


واگن مینیاتوری عرض 9 میلیمتر واگن مینیاتوری عرض 9 میلیمتر
موجود
واگن مینیاتوری مدل عرض 12 میلیمتر واگن مینیاتوری مدل عرض 12 میلیمتر
موجود
واگن ریل عرض 35mm لبه دار واگن ریل عرض 35mm لبه دار
موجود
 (HIWIN)عرض 45mm لبه دار (HIWIN)عرض 45mm لبه دار
موجود
واگن ریل عرض 15mm لبه دارواگن ریل عرض 15mm لبه دار
موجود
واگن ریل عرض 20mm لبه دارواگن ریل عرض 20mm لبه دار
موجود
واگن ریل عرض 25mm لبه دارواگن ریل عرض 25mm لبه دار
موجود
واگن ریل عرض 30mm لبه دارواگن ریل عرض 30mm لبه دار
موجود
انواع و دسته بندی ها
برندها
دیگر دسته ها


کاربری اتصالات واگن ریل

واگن ریل یک قطعه کاملا مکانیکی می باششد که اغلب حداقل دو عدد از آن بصورت موازی برای ایجاد امکان حرکت دو سطح یا بخش از اجزای ماشین و اغلب در انواع میز ها مورد استفاده قرار می گیرد. سیستم واگن ریل خطی دو قسمت دارد: بلوک واگن و ریل واگن خطی. بلوک خطی در امتداد صفحه ای که ریل برای آن قرار گرفته است حرکت می کند. بلوک ریل واگن در امتداد ریل خط مستقیم به جلو و عقب حرکت می کند. بلوک های خطی با نصب بر روی بلوک به اجزای متحرک متصل می شوند تا حرکت برای اجزای مشخص اتصال مشخص شده را پشتیبانی کنند. حرکت در امتداد ریل از طریق بلبرینگ های چرخشی درون بلوکی که روی ریل با آن تماس می گیرد ایجاد می شود.

واگن ریل ها با دقت بسیاری تولید می شوند و اتصال آنها نیز از نظر راستا و محور اتصال چه بصورت X افقی و چه بصورت عمودی Y اتصال پیدا کنند دقت در فاصله گذاری ها و رعایت استاندارد های اتصال به روانی عملکرد و افزایش طول عمر اجزای بال اسکرو کمک شایانی می کند.

کاربری اتصالات واگن ریل

شرایط محیطی عملکرد واگن ریل

شرایط محیطی مانند دمای عملکرد، میزان رطوبت و آلودگی های محیطی اتصال واگن ریل همه و همه بصورت مستقیم بر عملکرد و طول عمر مفید واگن ریل ها تاثیر می گذارند. افزایش دما بیش از حد استاندارد سبب انبساط محیطی اجزا ده و از آنجایی که در تمامی موارد ضرایب انبساط برابر نیستند می توان نا همگونی هایی را در عملکرد واگن ریل پدید آورد. از طرفی افزایش زیاد دما رقیق شدن روان کننده ها در اتصال ساچمه های بال اسکرو و واگن ریل را به همراه داشته که وضیفه کاهش میزان اصطکاک و سایش را در سیستم دارند.

از نظر آلودگی محیطی که هم از فضای بیرون و هم بر روی ریل های اتصال واگن ریل پدید می آید سبب ورود به سیستم و جذب آلودگی ها توسط روغن، گریس که دو نوع روان کننده معمول در اتصالات بلبرینگ، بال اسکرو و واگن ریل محسوب می شوند شده که به دنبال آن عملا روان کننده ها عملکرد خود را از دست می دهند.

میزان رطوبت و درصد خورنده های محیطی که اغلب به شکل گاز هستند نیز تاثیر بسیاری در طول عمر مفید بال اسکرو و واگن ریل دارد. گازهایی مانند کلرید ها که در بسیاری از محیط های بالاخص صنعتی پدید می آیند نقش بسزایی در خوردگی و کاهش طول عمر اجزای بال اسکرو و واگن ریل دارند.

شرایط محیطی عملکرد واگن ریل

سختی سطحی ساچمه های واگن ریل

سختی سطحی که در زبان انگلیسی به Hardness شناخته می شود یک مشخصه مکانیکی در علم متالورژی می باشد که روش های مختلفی برای بالا بردن آن وجود دارد. سختی سطحی اغلب برای ساچمه های واگن ریل ها و البته دیگر انواع بلبرینگ و یاتاقان مفهوم پیدا می کند. در اغلب موارد سختی سطحی ساچمه های واگن ریل ها را با یکی از سه کمیت ویکرز، برینل و راکول می سنجند که دارای یک مقدار عددی می باشد. بالا بودن سختی سطحی ساچمه های واگن ریل به مفهوم مقاومت بالاتر آن در برابر پدیده سایش تحت تاثیر نیروهای اعمالی است. البته با توجه به اینکه تنش های وارده بر پیکر واگن ریل ها در مقایسه با بلبرینگ و رولبرینگ بسیار محدودتر می باشد اهمیت بالا بودن سختی سطحی برای ساچمه های این نوع یاتاقان ها در مقایسه با واگن ریل ها بسیار بیشتر می باشد.

البته نه تنها میزان عددی سختی سطحی بلکه مفهومی به نام عمق لایه سخت نیز از اهمیت بالایی در بررسی کیفیت سایشی انواع ساچمه های یاتاقان ها و واگن ریل ها نقش دارند. در مورد آلیاژ های فولادی که بیشترین میزان کاربری را در تولید اجزای فولادی صنعتی شامل بلبرینگ و واگن ریل دارند بالا بردن درصد کربن و عملیات ویژه سرمایشی و کرمایشی از روش های عمومی افزاینده سختی سطحی محسوب می شوند.

سختی سطحی ساچمه های واگن ریل

بررسی تنش های وارده بر اجزای واگن ریل

تنش که خود تعریفی متفاوت از فشار در علم مکانیکی می باشد از مهمترین عوامل تخریب قطعات صنعتی می باشد. تنش های وارد بر قطعات صنعتی در انواع مختلف که برخی از آنها برداری و برخی دیگر مانند تنش های حرارتی اسکالر و بدون جهت هستند قابل بررسی هستند. مهمترین تنش وارد بر اجطای واگن ریل ها تنش فشاری می باشد که ناشی از وزن کشوها و اتصالات وابسته واگن ریل می باشد. تنش فشاری خود تنش های سایشی بین سطوح را رقم می زدند و به تدریج سبب مستحلک شدن و از بین رفتن غلتک های واگن ریل می گردد. در بررسی کیفی واگن ریل ها دو فاکتور و کمیت مکانیکی که در مقابل تنش فشاری قرار می گیرند یکی تنسایل مقاومتی و دیگری سختی سطحی آلیاژ فلزی مورد استفاده در تولید واگن ریل ها می باشند. با توجه به شکل هندسی غلتک های واگن ریل و تماس نقطه ای که بر روی ریل ایجاد می کنند با تمرکر تنش در این نقاط یعنی نقطه اتکاری غلتک های واگن ریل بر روی ریل روبرو هستیم که حداکثر میزان سایش و آسیب های احتمالی به واگن ریل بر اثر اعمال بار غیر استاندارد در این نقاط وارد می شود. سختی سطحی اجزای واگن ریل بالاخص غلتک ها از مهمترین فاکتور هایی هستند که برند های تولید کننده بر سر آن رقابت می کنند و بر درجه لقی و طول عمر مفید واگن ریل تاثیر قابل توجهی دارند.

بررسی تنش های وارده بر اجزای واگن ریل

TEL : 09125239609
Email: info [at] toplinear [dot] com
طراحی و سئو توسط:
نانوتجارت

© Copy right 2021 | All ights Reserved | Toplinear Corporation